XX Spartakiada Sportowa

Organizatorem tego wydarzenia był Środowiskowy Dom Samopomocy w Baranowie Sandomierskim. Honorowy Patronat nad Spartakiadą objęli: Wojewoda Podkarpacki – Ewa Leniart, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Rzeszowie – Małgorzata Dankowska oraz Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski – Marek Mazur.

Z uwagi na niesprzyjającą aurę pogodową Spartakiada przeniesiona została ze Stadionu Lekkoatletycznego do budynku Zespołu Szkół w Baranowie Sandomierskim.

W imprezie udział wzięły 64 ośrodki z całego województwa podkarpackiego, w tym 350 osób niepełnosprawnych, dyrektorzy i kierownicy jednostek, przedstawiciele władz lokalnych, opiekunowie, wolontariusze – łącznie ok. 800 osób. Uroczystość uświetnił koncert Orkiestry Dętej działającej przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim oraz występ Rycerstwa Chorągwi Ziemi Sandomierskiej.

Sportowcy rywalizowali w czterech konkurencjach indywidualnych: strzały na bramkę, rzut do kosza, rzut woreczkiem do celu oraz skok w dal. Dla każdego uczestnika biorącego udział w konkurencjach sportowych przygotowane zostały nagrody, dodatkowo medale i dyplomy otrzymały osoby, które stanęły na podium a każdy ŚDS  został uhonorowany dyplomem i pucharem za udział w Spartakiadzie. Rycerstwo Chorągwi Ziemi Sandomierskiej przygotowało również konkurencję – niespodziankę dla dyrektorów i kierowników jednostek oraz dla przedstawicieli władz. Najodważniejsi mieli okazję sprawdzić się podczas strzelania z łuku. Z uwagi na fakt, że tegoroczna Spartakiada była XX- jubileuszową imprezą, przyznano tytuły „Super zawodnika” i „Super drużyny” wybranych na podstawie statystyk medalowych z dwudziestu lat Spartakiad Sportowych. Statuetki dla sportowców i drużyn, które na swoim koncie mają najwięcej medali ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur.

Dla osób niepełnosprawnych Spartakiada jest niezmiernie ważnym wydarzeniem, wkładają wiele wysiłku w przygotowania pokonując tym samym własne bariery i słabości. Jest to też doskonała okazja do promowania zdrowego spędzania czasu wolnego, umacniania więzi i przyjaźni oraz integracji środowisk związanych z osobami niepełnosprawnymi.

Post Author: sds

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *