IV Wakacyjne Spotkanie ze Sztuką w Baranowie Sandomierskim

Uczestnicy z naszego ośrodka w dniu 23.08 wzięli udział w cyklicznej imprezie, organizowanej już po raz czwarty w Wakacyjnym Spotkaniu ze Sztuką. Gospodarzem wydarzenia był Środowiskowy Dom Samopomocy w Baranowie Sandomierskim, a uroczystości odbywały się na terenie pobliskiego Zespołu Zamkowo – Parkowego.

Program rozpoczęła prezentacja strojów i tańców staropolskich. Oglądaliśmy popisowe wykonanie między innymi oberka, kujawiaka, krakowiaka i poloneza. Ten ostatni był tematem przewodnim warsztatów tanecznych w których udział brała także para z naszego ośrodka. Nauka tańca dostarczyła wszystkim wiele radości i satysfakcji ze wspaniałej pracy zbiorowej. Nasi uczestnicy zaprezentowali się również podczas części muzycznej imprezy. Zaśpiewali dwa utwory o tematyce staropolskiej: „Czerwone jabłuszko” oraz „Nie chodź koło róży” które nagrodzono gromkimi brawami.

Podczas przeglądu uczestnicy brali udział w plenerze malarskim na dziedzińcu obiektu, malując elementy i motywy zamku oraz w zajęciach z biżuterii – wykonując korale z jarzębiny.

Całe wydarzenie obfitowało w szereg atrakcji, dzięki którym uczestnicy spędzili miło czas.

 

Zapisz

Post Author: Wiktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *