„Oryginalna Palma Wielkanocna”

Uczestnicy ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Nowej Dębie już po raz trzeci wzięli udział w konkursie na „Oryginalną Palmę Wielkanocną”. Organizatorem było Lasowiackie Centrum Kultury w Cyganach.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników, więc z zapałem zabrali się do pracy. Do palm potrzebne były między innymi kwiaty wykonane z bibuły i krepiny oraz wyklejane kordonkiem pisanki. Uczestnicy przywieźli bukszpan, bazie, zboża i pióra z których powstała konstrukcja palmy. Później zdobili ją przygotowanymi z ramach terapii zajęciowej ozdobami.

Wykonano łącznie osiem palm: jedną dużą – zbiorową i siedem mniejszych – robionych indywidualnie przez chętnych uczestników.

Konkurs rozstrzygnięto 8 kwietnia 2017 r. w Centrum Kultury w Cyganach. Praca zbiorowa zdobyła III miejsce, a w kategorii na palmę indywidualną uczestniczki zajęły:

  • II miejsce – Kazimiera Serafin
  • III miejsce – Wiesława Rolek

Pozostali uczestnicy, którzy brali udział (Marek Buczek, Marta Stróż, Barbara Szafrańska, Joanna Tworek, Marzena Węglarz, Rozalia Wiśniewska i Lucyna Zięba) zostali wyróżnieni.

Post Author: Wiktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *