I Warsztaty Plenerowe Osób Niepełnosprawnych w Nowej Dębie

W dniu 5. 10. 2016 odbyły się I Warsztaty Plenerowe Osób Niepełnosprawnych w Nowej Dębie. Impreza miała charakter integracyjny z ŚDS- ami z Tarnobrzegu, Kolbuszowej, Stalowej Woli i Baranowa Sandomierskiego. Początkowo impreza planowana była ,, Nad Zalewem , ale ze względu na deszcz przeniesiona do SOK w Nowej Dębie. Uczestnicy z ŚDS-ów mogli zaprezentować swoje talenty artystyczne w różnych dziedzinach:

– śpiew – piosenki o jesieni

– rysunek pastelami – martwa natura

– układanie jesiennych bukietów

Głównym tematem I Warsztatów Plenerowych była „Martwa Natura”. Prace wykonane były w technice pasteli olejnych na papierze 50 cm x 70 cm. Impreza miała na celu pobudzenie aktywności twórczej osób niepełnosprawnych, popularyzację i promocję oraz rozwój twórczości jej członków. W zajęciach plastycznych brały udział następujące osoby:

Łukasz Grzesiak i Jolanta Kościelna – ŚDS Baranów Sandomierski

Marek Vanik i Laura Florek-Trojanowska – ŚDS Tarnobrzeg,

Jan Kutyła i Janusz Misiński – ŚDS Stalowa Wola,

Krystyna Sajecka i Urszula Sitaz – ŚDS Kolbuszowa,

Ewelina Jagoda i Kazimierz Serafin – ŚDS Nowa Dęba

Imprezie towarzyszyła zabawa taneczna a w czasie przerw można było spożyć posiłek przygotowany przez uczestników ŚDS – u w Nowej Dębie na pracowni kulinarnej (bigos i ciasto). Każdy ŚDS otrzymał wykonane na pracowni krawieckiej poduszki z symbolem Nowej Dęby, świeczniki i inne gadżety. Mamy nadzieje że spotkamy się za rok na II Warsztatach. Współorganizatorem w przedsięwzięciu był SOK w Nowej Dębie.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Post Author: sds

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *