III Przegląd Piosenki Żeglarskiej

14 lipca w ośrodku „Marina” nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbył się III Przegląd Piosenki Żeglarskiej Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami byli ŚDS Tarnobrzeg i Jacht Klub „Kotwica”. Reprezentacja naszej placówki przygotowała dwie szanty i piosenkę: „Żegluj”, „Hej morze”, i „Na Mazury”.

Braliśmy też udział w zabawach sportowych i muzycznych o tematyce żeglarskiej oraz żeglowaliśmy po Jeziorze Tarnobrzeskim pod okiem instruktorów żeglarstwa.

W spotkaniu integracyjnym wzięło udział 10 placówek, Środowiskowe Domy Samopomocy ze Stalowej Woli, Niska, Bojanowa, Nowej Dęby, Dębicy, oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Tarnobrzega i Domu Dziennego Pobytu oraz Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu.
Podczas spotkania odbyły się prezentacje sceniczne zaproszonych placówek – każda placówka przygotowała dwa utwory żeglarskie- szanty,  z własnym akompaniamentem lub podkładem muzycznym. Ponadto uczestnicy spotkania wzięli udział w konkursach i zabawach żeglarskich,wspólnie przygotowali sałatkę owocową z rodzimych i egzotycznych owoców. Wszyscy zaproszeni zostali do wspólnej biesiady przy grillu i zabawy tanecznej. Całość zwieńczona została żeglowaniem po Jeziorze Tarnobrzeskim pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej Jacht Klubu Kotwica.
To kolejna inicjatywa placówki mająca na celu integrację środowiska osób niepełnosprawnych, promocję talentów a także naukę nowych, nieznanych dotąd umiejętności, tak by żeglarstwo jako elitarny sport stało się dostępne także osobom niepełnosprawnym. Organizatorzy mają nadzieję na cykliczne spotkania w tej formule, tak aby żeglarskie spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych zagościło już na stałe w kalendarzuimprez Tarnobrzega stając się okazją do wspomnianej integracji środowiska osób niepełnosprawnych a także promocji walorów turystycznych miasta.

 

Zapisz

Zapisz

Post Author: sds

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *